Sophos XG 17

 

Sophos vydal velmi očekávaný, nový release produktu Sophos XG verze 17!

Jak lze očekávat je doslova nabitý novými funkcemi.

Nová verze je již týden dostupná (GA bylo 24.10.2017) a již celý týden běží u 6 zákazníků a zatím bez sebemenší vady na kráse!

Seznam nejzajímavějších novinek následuje:

1. Synchronized Application Control

V rámci komunikace mezi Sophos Endpoint Protection a bránou Sophos XG je nyní firewall schopný zjistit jaká aplikace komunikuje a to i především pro neznámé aplikace. Nyní tedy můžete na aplikační úrovni blokovat jakoukoliv aplikaci, i tuto kterou výrobce nezná!

2. Předělané zobrazení firewall pravidel

V rámci správy firewall pravidel, lze nyní zobrazit až 2x více pravidel na jedné stránce a přesto jejich výpis poskytuje pořád stejné informace, přehledněji znázorněné. Navíc Sophos přidal i poptávanou možnost členění pravidel do skupin.

3. Unifikovaný log viewer

Konečně lze všechny logy zobrazit v jednom nástroji s výrazně přehlednějším filtrováním, možností zobrazení více detailů a rychlejší odezvou pro rychlejší troubleshooting.

4. Police Test Simulator

Pár let zpátky když Sophos přidal v UTM 9.2 Police Test pro Web filtering, usnadnilo to život spoustě administrátorům. Nyní Sophos přidal do XG17 Policy Test i pro firewall a troubleshooting již nemůže být jednodušší.

5. Spousty vylepšení v GUI

Roztáhnout dynamicky okno támhle, zvětšit okno tady zkrátka okna, která dříve nebyla zrovna přehledná (například IPS, Application Control atd.) mají nyní lepší design, tak aby i na menších monitorech byly informace přehledně dostupné.

6. Kompletně nový průvodce instalací

Nový průvodce instalací zjednoduší život hlavně nových zákazníkům, případně těm kteří migrují z UTM9.

7. Spousty dalších věcí

Kromě IKEv2, nové VPN GUI, lepší reportování atd. atd. atd. … kompletní přehled na adrese.

8. Další vývoj

Jedinou částí na kterou se v XG17 moc nedostalo je Email Protection. Kromě postrádaných funkcionalit greylisting a recipient validation, které jsou nyní v nové verzi integrovány, se nic nezměnilo. Jeden z primárních cílů další verze 17.1 je tedy mj. vylepšení Email Protection.

Novinky ze světa kyberbezpečnosti na váš e-mail

Co je nového v oblasti IT security? Buďte v obraze. Jednou měsíčně vám pošleme to nejzajímavější o bezpečnosti firemních sítí a dat.