ZTNA – Zero Trust Network Access

Sophos ZTNA, neboli Zero Trust Network Access je nové, revoluční řešení VPN přístupu. S narůstajícím počtem vzdáleným pracovníků připojujících se přes VPN je kladen větší důraz na bezpečnost těchto vzdálených zařízení.

ZTNA zajistí, že pouze bezpečným zařízením bude umožněn přístup do vaší sítě. Správu bude opět možná dělat z oblíbené platformy Central, která plně podporuje Cloud management pro snadné a transparentní zabezpečení vašich důležitých aplikací pomocí podrobných ovládacích prvků.

Poskytuje jednodušší, lepší a bezpečnější řešení pro připojení uživatelů k důležitým aplikacím a datům.

Kontrolujte přístup k vašim aplikacím a datům na základě identity uživatele a zdravotního stavu zařízení.

Sophos ZNTA se skládá ze tří složek:

  • Sophos Central poskytuje dokonalé řešení pro správu cloudů a reporting pro všechny vaše produkty od společnosti Sophos, včetně ZTNA. Sophos ZTNA je plně podporován cloudem, přičemž Sophos Central poskytuje snadné nasazení, podrobnou správu zásad a přehledné hlášení z cloudu.

  • Sophos ZTNA Gateway je k dispozici jako virtuální zařízení pro různé platformy k zabezpečení síťových aplikací na určitém místě nebo ve veřejném cloudu. Zpočátku bude k dispozici podpora AWS a VMware ESXi, těsně následovaná podporou pro Azure, Hyper-V, Nutanix a další.

  • Sophos ZTNA Client poskytuje transparentnost a konektivitu kontrolovaných aplikací pro koncové uživatele na základě identity a stavu zařízení. Velmi snadné nasazení ze Sophos Central s možností nasazení vedle Intercept X jediným kliknutím, nebo můžete pracovat samostatně s jakýmkoli stolním AV klientem. Zpočátku bude podporovat MacOS a Windows a později také platformy Linux a mobilní zařízení.

Sophos ZTNA Client

V první fázi early access program (EAP), používá Sophos ZTNA řešení bez klienta.

V další fázi bude Sophos ZTNA klient pro Windows nasazen vedle Intercept X, aby byla zajištěna maximální snadná registrace a nasazení.

Další klientské platformy budou následovat.

Sophos ZTNA Gateway

V první fázi EAP bude k dispozici Sophos ZTNA Gateway pro VMware ESXi.

V další fázi pak bude následovat AWS, který umožní ochranu jak pro cloudové aplikace, tak pro aplikace v provozovnách.

Další platformy Gateway budou následovat.

Sophos Central je platforma pro všechny vaše produkty Sophos, včetně ZTNA. Umožňuje zápis, nasazení, řízení a podávání zpráv, což vám usnadní práci.

Výhody ZTNA v porovnání se vzdáleným přístupem VPN

  • Podrobnější kontrola: ZTNA umožňuje podrobnější kontrolu nad tím, kdo má přístup k určitým aplikacím a datům
  • Lepší zabezpečení: ZTNA zahrnuje zařízení a zdravotní stav v přístupových politikách pro další zvýšení bezpečnosti. VPN nezohledňuje stav zařízení, což může ohrozit data aplikací pro ohrožené nebo nevyhovující zařízení

  • Snadnější registrace zaměstnanců: ZTNA je mnohem snazší zavést a je také lepší, pokud jde o registraci nových zaměstnanců. VPN zahrnuje náročnější a obtížnější nastavení a nasazení

Zatímco řešení ještě není obecně dostupné pro nákup, Early access program je již otevřen.

Novinky ze světa kyberbezpečnosti na váš e-mail

Co je nového v oblasti IT security? Buďte v obraze. Jednou měsíčně vám pošleme to nejzajímavější o bezpečnosti firemních sítí a dat.

Přihlaste se k odběru newsletteru, ať vám neuniknou žádné tipy v oblasti zabezpečení dat. Jako dárek dostanete e-book.