WhatsUp Gold 2020 – novinky

WhatsUp Gold 2020 – novinky

Představujeme vám nové funkce a vylepšení implementované v nejnovější verzi WhatsUp Gold.

Vylepšení mapy

V této aktualizaci byly implementovány 2 skvělé funkce do WhatsUp Gold mapy. 

První podstatně zlepšuje použitelnost vizuálně. Když se změní stav zařízení, ikona mapy pulzuje, toto slouží jako vizuální indikátor změny.

Druhá nabízí větší flexibilitu v přizpůsobení. Nyní máte možnost nahrát jakýkoliv soubor, který lze použít jako ikonu zařízení na mapě, toto lze nastavit na základě role přímo v „Role Editor interface“.

Vylepšení REST API

  • Jednoduchý programovací model
  • Zobrazování pomocí zařízení, jména, třídy, typu, nebo statusu
  • Získejte konkrétní informace o zařízení
  • Tvořte, přidělujte, aktualizujte a odstraňujte monitors programmatically

Přidané/Vylepšené reporty

Reporty byly vylepšeny, aby lépe sloužily Vašim potřebám. Například, máte možnost filtrovat Live Activity Report https://docs.ipswitch.com/NM/WhatsUpGold2020/03_Help/1033/81722.htm, podle zařízení, nebo skupiny zařízení.

Zároveň přibylo několik nových reportů dostupných v této verzi WhatsUp Gold, které zlepšily celkové možnosti reportingu. Například, Report IP/MAC adres (https://docs.ipswitch.com/NM/WhatsUpGold2020/03_Help/1033/89637.htm) nahrazuje zastaralý IP/MAC Adress Finder.

Dále, Asset Details report (https://docs.ipswitch.com/NM/WhatsUpGold2020/03_Help/1033/89653.htm), zobrazuje síťová aktiva objevena WhatsUp Gold pro vybranou skupinu zařízení. Navíc odhaluje specifické datové body v jediném reportu, které byly v minulosti těžké najít.

Nakonec, Address Summary Report (https://docs.ipswitch.com/NM/WhatsUpGold2020/03_Help/1033/89652.htm), díky tomuto nástroji můžete porovnat informace z IP adresy oproti informaci zadané ve WhatsUp Gold. Tento report se hodí, když je potřeba zjistit, jestli se IP adresa změnila, nebo jestli je chyba v subnetu.

Vylepšení škálovatelnosti

Schopnost škálovat WhatsUp Gold, aby zapadl do větších síťových prostředí byla vylepšena díky snížení potřebné paměti zhruba o polovinu.

Změna databáze

WhatsUp Gold se nyní defaultně instaluje s dedikovanou instancí MS SQL 2017 Express. 

Navíc, MS SQL 2019 je podporován jako remote database.

Detailnější souhrn změn naleznete ZDE.

Dárek pro odběratele newsletteru

Průvodce kybernetickou prevencí

Zjistěte, jak díky několika základním radám můžete zvýšit úroveň vašeho zabezpečení a ochránit data proti nejpokročilejších hrozbám.

Novinky ze světa kyberbezpečnosti na váš e-mail

Co je nového v oblasti IT security? Buďte v obraze. Jednou měsíčně vám pošleme to nejzajímavější o bezpečnosti firemních sítí a dat.

Přihlaste se k odběru newsletteru, ať vám neuniknou žádné tipy v oblasti kyberbezpečnosti. Jako dárek dostanete e-book.