Využití přihlašovacích údajů správce v nástroji AD Sync Utility

Po 30. listopadu 2021

Sophos již nebude podporovat ověřování do Sophos Central pomocí pověření správce z nástroje AD Sync (uživatelské jméno a heslo). V důsledku toho začnou operace synchronizace selhávat, pokud nejsou použita pověření API.

V budoucnu bude nástroj AD Sync podporovat pouze ověřování pomocí přihlašovacích údajů API.

Pokud používáte nástroj AD Sync, který je starší než verze 4.2.23 (k tomu může dojít, pokud váš agent neprovedl automatický upgrade), postupujte podle pokynů v tomto KBA – Sophos Central: Upgradujte nástroj AD Sync na nejnovější verzi.

Důrazně vám doporučujeme, abyste tato pověření správce co nejdříve nahradili pověřeními API.

Poslední verze nástroje AD Sync (4.0.2.21 a vyšší) uplatňují novou a škálovatelnější vrstvu přenosu dat z agenta do Central.

Ujistěte se prosím, že adresy URL uvedené v části „Nástroj Sophos AD Sync“ v tomto KBA – Povolené domény a porty nejsou blokovány vaším podnikovým firewallem.

Nová vrstva přenosu dat a všechny budoucí funkce budou k dispozici pouze pro nástroj AD Sync pomocí přihlašovacích údajů API.

Dárek pro odběratele newsletteru

Průvodce kybernetickou prevencí

Zjistěte, jak díky několika základním radám můžete zvýšit úroveň vašeho zabezpečení a ochránit data proti nejpokročilejších hrozbám.

Novinky ze světa kyberbezpečnosti na váš e-mail

Co je nového v oblasti IT security? Buďte v obraze. Jednou měsíčně vám pošleme to nejzajímavější o bezpečnosti firemních sítí a dat.

Přihlaste se k odběru newsletteru, ať vám neuniknou žádné tipy v oblasti kyberbezpečnosti. Jako dárek dostanete e-book.