UTM 9.6 v současné době testujeme u 6 zákazníků, kde je dohromady cca 4000 koncových zařízení.

Test probíhá týden a v sítí jsou k dispozici všechny funkce běžné používané zákazníky (Network Protection, Web Protection, Email Protection, Webserver protection i WiFi). Testované sítě používají různé druhy SG apliancí, všechny druhy RED i AP zařízení s výjimkou AP100X, kterou nemá žádný zákazník.

Testování nové podpory LTE modemů pro RED zařízení proběhlo v pořádku. Jeden starý 3G USB modem předtím fungoval a nyní již nefunguje. 2 různé druhy LTE USB modemů fungovali bez problémů (předtím nefungovali vůbec).

Během testování se neobjevil žádný problém. U všech zákazníků proběhla aktualizace na UTM 9.6 z UTM 9.510.
Obecně doporučuje u velkých aktualizací počkat, ale z naší strany se zdá být aktualizace bezpečná pro nasazení.

XG 17.5 (vyšlo včera) testujeme u 4 zákazníků.

Během cca 24 hodin se neprojevil žádný problém a jeden v celku závažný (vypadávající proxy přihlašování) se aktualizací u zákazníka vyřešil.
Testované sítě používají různé druhy XG apliancí, všechny druhy RED i AP zařízení a všechny druhy koncových klientů, které používají synchronizovanou bezpečnost (Central Endpoint, Intercept X, SafeGuard Enterprise).
Aktualizace však obsahuje velké množství nových funkcí, a proto doporučujeme s nasazením ještě chvíli počkat.

Novinky ze světa kyberbezpečnosti na váš e-mail

Co je nového v oblasti IT security? Buďte v obraze. Jednou měsíčně vám pošleme to nejzajímavější o bezpečnosti firemních sítí a dat.

Přihlaste se k odběru newsletteru, ať vám neuniknou žádné tipy v oblasti zabezpečení dat. Jako dárek dostanete e-book.