Srovnání Sophos Intercept X vs. Kaspersky Endpoint Security

Kybernetické zločiny, jako jsou phishingové útoky, ransomware útoky, IoT útoky, exploity a další udržují průmysl kybernetické bezpečnosti stále ve střehu.

Proto je pro ochranu firemních i osobních dat zásadní používání antimalwarové ochrany. Díky prémiovému řešení pro zabezpečení dat můžete využívat mnoho pokročilých funkcí, které přidávají několik vrstev zabezpečení a zajistí vám spolehlivou a efektivní ochranu před moderními hrozbami.

Pokud hledáte spolehlivé řešení pro zabezpečení koncových bodů, přinášíme vám porovnání řešení pro Endpoint Protection Platforms od společností Sophos a Kaspersky.

sophos-intercept-x

Společnost Sophos vznikla v roce 1985, sídlo má v Oxfordu ve Velké Británii. Zajišťuje nejmodernější kyberzabezpečení  ve více než 150 zemích světa.

kaspersky

Kaspersky Lab je soukromá společnost pro počítačovou bezpečnost založená v roce 1997. Má sídlo v Moskvě a více než 3000 zaměstnanců po celém světě.

Porovnání funkcí

Porovnali jsme za vás funkce nejvyšších licenčních balíčků obou společností a přinášíme vám jej v přehledné tabulce:

funkce sophos endpoint intercept x

Nezávislé recenze a ocenění

Gartner

Obě společnosti se do roku 2017 objevovaly v Gartner kvadrantu „Leaders“. V roce 2018 Kasperksy spadl do kategorie „Visionaries“, kde je i v nejnovějším reportu z roku 2021.

gartner endpoint protection platforms

Společnost Gartner také uvěřejnila srovnání na základě ověřených recenzí od skutečných uživatelů na trhu Endpoint Protection Platforms. Kaspersky zde má hodnocení 4,7 hvězdičky s 2016 recenzemi. Sophos má hodnocení 4,7 hvězdičky s 1206 recenzemi. Na celé porovnání se můžete podívat na stránkách Gartner.

SE Labs

Sophos Intercept X byl ve výroční zprávě SE Labs 2021 označen jako nejlepší řešení pro Enterprise Endpoint Protection. V testech SE Labs si však obě společnosti vedou dobře a získávají nejvyšší možné hodnocení AAA.

Výhody, které nabízí Sophos

Kompletní bezpečnostní ekosystém

Správa koncových bodů, serverů, firewallu, mobilních zařízení, e-mailů a Wi-Fi prostřednictvím jediné konzole Sophos Central hostované v cloudu.

Pokročilá ochrana před hrozbami

Sophos Intercept X kombinuje špičkový antiransomware, ochranu proti exploitům a pokročilé funkce hlubokého učení.

Synchronizovaná bezpečnost

Kromě stejných funkcí společnosti Kaspersky může Sophos navíc poskytovat ochranu brány prostřednictvím firewallu nové generace, webu, e-mailu a zabezpečení UTM. V unikátním spojení Sophos Synchronized Security pak komunikuje koncový bod s firewallem a sdílí mezi sebou informace, což umožňuje silnější a jednodušší zabezpečení.

Máte zájem o více informací, jak zajistit spolehlivou kybernetickou bezpečnost? Rádi Vám poradíme, jak efektivně ochránit Vaše data. Neváhejte se nezávazně obrátit na naše certifikované odborníky.

Dárek pro odběratele newsletteru

Průvodce kybernetickou prevencí

Zjistěte, jak díky několika základním radám můžete zvýšit úroveň vašeho zabezpečení a ochránit data proti nejpokročilejších hrozbám.

Novinky ze světa kyberbezpečnosti na váš e-mail

Co je nového v oblasti IT security? Buďte v obraze. Jednou měsíčně vám pošleme to nejzajímavější o bezpečnosti firemních sítí a dat.

Přihlaste se k odběru newsletteru, ať vám neuniknou žádné tipy v oblasti kyberbezpečnosti. Jako dárek dostanete e-book.