Oznamujeme dostupnost vůbec prvních síťových switchů od společnosti Sophos.

Pokud uvažujete o výměně vašeho stávajícího firewall, pravděpodobně přemýšlíte i o dalších částech síťové infrastruktury. Pokud nahrazujete Wi-Fi a máte více přístupových bodů, budete potřebovat zajistit jejich napájení. Nebo možná potřebujete oddělit zařízení IoT od ostatních zařízení v síti. Řešením je síťový switch. Pokud budete mít veškeré řešení od jednoho dodavatele, můžete zlepšit viditelnost sítě a snížit finanční náklady.

I když vás switche nemusí vůbec ve spojitosti s kybernetickou bezpečností napadnout, jsou strážci přístupu zařízení ke zbytku sítě, a zajišťují segmentaci celé sítě.

Typy síťových switchů

Společnost Sophos zareagovala na poptávku zákazníků a vydává vlastní řadu síťových switchů. Zpočátku nabídne osm modelů a dva další můžeme očekávat v polovině roku 2022. Zde je přehled klíčových specifikací.

Všechny switche lze spravovat v „Sophos Central“ spolu s ostatními produkty Sophos, avšak celá sada funkcí a konfigurace bude k dispozici pouze prostřednictvím místního webového rozhraníSpráva je podporována také pomocí rozhraní příkazového řádku (CLI) nebo protokolu SNMP (Simple Networking Management Protocol).

Sophos Central bude v budoucnu klíčem k některým unikátním funkcím. Můžeme se těšit na například na synchronizované zabezpečení.

Pokud patříte mezi společnosti, které se potýkají s rostoucím počtem zařízení k připojení a napájení, a hledáte způsob, jak získat kontrolu nad svou sítí, Sophos Switch pro vás může být řešením. Switche jsou ideální pro malé a střední podniky, pobočky, maloobchod, služby, či dokonce vzdálené a domácí kanceláře.

Rádi vám poradíme. Pro více informací, či pomoc s výběrem vhodného zařízení pro vaši společnost nás neváhejte kontaktovat. 

Novinky ze světa kyberbezpečnosti na váš e-mail

Co je nového v oblasti IT security? Buďte v obraze. Jednou měsíčně vám pošleme to nejzajímavější o bezpečnosti firemních sítí a dat.

Přihlaste se k odběru newsletteru, ať vám neuniknou žádné tipy v oblasti zabezpečení dat. Jako dárek dostanete e-book.