Chyba ve firmware UTM Sophos RED 50

 

V poslední době výrobce Sophos zaznamel zvýšenou poptávku po výměně RED 50 zařízení po provedení firmware aktualizace, ve většině případů u zákazníku se starým firmware UTM 9.

DOPORUČUJEME všem zákazníkům aby aktualizovali co nejdříve na novou verzi RED firmware 2.0.19, která řeší 2 zásadní problémy v předchozím firmware. Jeden z těchto problémů už byl vyřešen v předchozí aktualizaci, ale po následné hloubkové analýze Sophos našel druhý, navazující problém.

Postiženy jsou všechny instalace UTM 9.6 a vyšší a u XG firmware do verze 2.0.18 (včetně).

Pro aktualizace firmware v UTM musíte aktualizovat na verzi UTM 9.702. Poslední aktualizace se nemusí automaticky nabízet v systému a je možné ji manuálně stáhnout zde: https://download.astaro.com/UTM/v9/up2date/u2d-sys-9.701006-702001.tgz.gpg.

Pro aktualizace firmware v XG prosím v záložce Firmware -> Pattern Updates klikněte na Update Pattern Now a nainstalujte nejnovější firmware pro RED zařízení tlačítkem Install.

Novinky ze světa kyberbezpečnosti na váš e-mail

Co je nového v oblasti IT security? Buďte v obraze. Jednou měsíčně vám pošleme to nejzajímavější o bezpečnosti firemních sítí a dat.

Přihlaste se k odběru newsletteru, ať vám neuniknou žádné tipy v oblasti zabezpečení dat. Jako dárek dostanete e-book.