NÚKIB: upozornění na používání ruského hardware a software

NÚKIB varuje před používáním ruského hardware a software

Národní úřad pro kybernetickou a informační bezpečnost vydal po množících se dotazech varování před používáním ruského hardwaru a softwaru. Kompletní zprávu si můžete přečíst zde.

riziko špionáže z ruského hardware a software

Evropský parlament v roce 2018 varoval před používáním ruského Endpoint řešení od Kaspersky Lab, v státním sektoru je pak úplně zakázaný v USA, Velké Británii či Nizozemsku. Agentura Bloomberg vydala v roce 2017 článek, kde upozorňuje na spolupráci Kaspersky Lab s ruskou kontrarozvědkou FSB. Společnost Kaspersky Lab však dlouhodobě všechna obvinění odmítá.

Některé české e-shopy (např. mall.cz či alza.cz) v návaznosti na válečný konflikt vyřadili řešení společnosti Kaspersky Lab ze své nabídky. 

Pokud využíváte řešení, u kterého se obáváte jeho důsledků, rádi Vám poradíme, jak efektivně ochránit Vaše data. Neváhejte se na nás nezávazně obrátit.

Dárek pro odběratele newsletteru

Průvodce kybernetickou prevencí

Zjistěte, jak díky několika základním radám můžete zvýšit úroveň vašeho zabezpečení a ochránit data proti nejpokročilejších hrozbám.

Novinky ze světa kyberbezpečnosti na váš e-mail

Co je nového v oblasti IT security? Buďte v obraze. Jednou měsíčně vám pošleme to nejzajímavější o bezpečnosti firemních sítí a dat.

Přihlaste se k odběru newsletteru, ať vám neuniknou žádné tipy v oblasti kyberbezpečnosti. Jako dárek dostanete e-book.