Nový Sophos Central Management a Reporting pro XG Firewall

Sophos Central nyní zahrnuje správu firewall zařízení a flexibilní firewall reporting založený na cloudu – a to zcela ZDARMA.

K těmto novým funkcím mají přístup všichni zákazníci Sophos XG Firewall. Jednoduše se přihlaste do vašeho účtu Sophos Central, přidejte si své firewally a můžete začít.

Integrace XG Firewall do Sophos Central poskytuje mimo jiné vylepšení pro snadnou správu více firewallů, a vůbec poprvé umožňuje firewall reportování v cloudu.

Správa Policy Management

Novou skupinu Firewall Management v Sophos Central si v případě správy vícero firewallů zamilujete. Výrazně snižuje čas potřebný pro správu firewallů.

Jednoduše přidejte firewally do skupiny a využívejte nové nástroje skupinových politik pro změny objektů, politik, pravidel nebo konfiguračních položek. Pak nechte systém, aby automaticky aplikoval tyto změny na všechny firewally v dané skupině.

Central Firewall Reporting

Nový Firewall Reporting v Sophos Central poskytuje detailní náhled do Vaší sítě. Již nemusíte prohledávat každý firewall zvlášť, abyste našli to, co hledáte. XG Firewall umí sdílet logy přímo se Sophos Central a poskytuje tak velmi flexibilní reporting.

S funkcí Central Firewall Reporting si můžete vytvářet vlastní reporty nebo můžete použít předdefinované šablony a pak si je dle svých potřeb upravit.

Začínáme

Tato nová functionalita bude dostupná během několika dní. Vše, co je k tomu potřeba, je mít účet v Sophos Centralu a minimálně jeden XG Firewall na v18.

Přidávání firewallů do Sophos Central je velmi jednoduché. Přes volbu “Central Synchronization”, vložte své iniciály a zapněte Sophos Central Services.

Sophos Firewall Manager (SFM), Cloud Firewall Manager (CFM), a iView

SFM, CFM a iView jsou založené na zastaralých platformách, které jsou finančně náročné na správu. Přestože SFM a CFM budou podporovány ve verzi v18, bude toto zřejmě poslední update. Vše se bude posouvat do Sophos Central.

Centrální správa a firewall reporting bude v Sophos Central, což nám umožní používat mnoho důležitých funkcí, jako jsou např. služba Managed Threat Response, provádění Synchronized Security, mnohem lepší integrace bezpečnosti, vylepšená správa a další.

Zákazníci Sophosu si Central oblíbí z mnoha dobrých důvodů. Nabízí nepřekonatelnou správu v cloudu a velmi robustní platformu zacílenou na růst a design, ušetření drahocenného času a navíc poskytuje ultimátní Cybersecurity ekosystém. Využití Sophos Central meziročně extrémně roste a očekáváme, že se do něj postupně zapojí všichni stávající zákazníci.

Nahradí Sophos Central Reporting On-Box Reporting?

Naopak – on-box reporting pro XG Firewall bude nadále plně podporován a zdarma – jeden z unikátních rozdílů oproti jiným firewall na trhu.

Více informací naleznete zde.

Novinky ze světa kyberbezpečnosti na váš e-mail

Co je nového v oblasti IT security? Buďte v obraze. Jednou měsíčně vám pošleme to nejzajímavější o bezpečnosti firemních sítí a dat.

Přihlaste se k odběru newsletteru, ať vám neuniknou žádné tipy v oblasti zabezpečení dat. Jako dárek dostanete e-book.