Konec podpory pro Windows Server 2008 a 2008 R2 – jak nyní zabezpečit servery

Dne 14. 1. 2020 byla ukončena rozšířená podpora pro Windows Server 2008 a 2008 R2. Končí tedy i pravidelné aktualizace zabezpečení, což učiní vaše servery zranitelnější vůči útokům, a to buď selháním, nebo nakažením ransomwarem. Poradíme vám, jak migrovat nebo přejít na nejnovější verzi software, aby byly vaše servery aktuální a chráněné.

Řešení 1: Migrace serverů

Systémy Windows Server 2008 a SQL Server 2008 migrované na Microsoft Azure automaticky získají další 3 roky rozšířené podpory. Pokud jsou vaše Windows nebo SQL servery udržovány, nemusíte za novou Azure VM platit novou licenci Windows nebo SQL Server.

Jednou z nejlepších možností přesunu serverů do Azure je Arcserve Live Migration – řešení, které přenáší Windows Server 2008, 2008 R2 a SQL 2008 a 2008 R2 na Azure bez vypnutí zdrojového serveru během migrace – probíhá nepřetržitá replikace až do plné synchronizace se zdrojem. Jakmile dojde k migraci, můžete okamžitě přepnout – a živá migrace může dokonce pomoci při přepínání IP adres, názvů strojů a DNS, aby byla migrace bezproblémová.

arcserve zabezpečení serveru

Řešení 2: Přechod na nejnovější Windows Server a / nebo SQL Server

Windows Server 2008 a 2008 R2 nelze přímo upgradovat na Windows Server 2019, takže jako nejlepší řešení se nabízí podpora profesionálních techniků, kteří pomohou s konzultací, architekturou a inovačním plánem. Takový plán může zahrnovat upgrade části, nebo kompletní IT infrastruktury – včetně nových technologií, jako je cloud IaaS, PaaS a / nebo SaaS; lift-and-shift (úplná přeinstalace a rekonfigurace) nebo sled procesů upgradu.

V každém případě doporučujeme vytvořit plné, diskové zálohy původních a nových systémů v průběhu procesu přechodu.

Arcserve UDP chrání budoucnost každé infrastruktury poskytováním ochrany dat a zotavení po katastrofě a podporuje starší verze, jako jsou Windows Server 2008 a SQL Server 2008, jakož i nejnovější a nejvyšší verzi 2019.

Novinky ze světa kyberbezpečnosti na váš e-mail

Co je nového v oblasti IT security? Buďte v obraze. Jednou měsíčně vám pošleme to nejzajímavější o bezpečnosti firemních sítí a dat.

Přihlaste se k odběru newsletteru, ať vám neuniknou žádné tipy v oblasti zabezpečení dat. Jako dárek dostanete e-book.