Jaký byl seminář „Budoucnost ochrany dat“?

Jaký byl seminář „Budoucnost ochrany dat“?

 

Ve středu 18. 2. 2015 pořádala společnost awin IT odborný seminář zaměřený na Budoucnost v ochraně dat. Ta dle našeho názoru spočívá v jednotném řešení pro zabezpečení dat, jejichž prezentaci a správu jsme si na se

mináři ukázali. Přečtěte si krátký report o průběhu semináře.

Arcserve UDP (Unified Data Protection)

První část semináře se věnovala řešení Arcserve UDP. Jindřich Rosička, technický ředitel společnosti, krátce představil společnost Arcserve a koncept řešení UDP. Ve zkratce se jedná o první řešení, které kombinuje zálohování, replikaci, deduplikaci dat a vysokou dostupnost. Podívali jsme se také na free edici Arcserve UDP, která je pro stanice v domácím i firemním prostředí zcela zdarma.

Následovala praktická ukázka uživatelského rozhraní (GUI) Arcserve UDP, kde se návštěvníci semináře seznámili se správou a možnostmi Arcserve UDP. V posledním bloku první části představil obchodní manager Roman György možnosti licencování a nasazení Arcserve UDP v praxi.

Sophos UTM (Unified Threat Management)

Odpolední část semináře byla zaměřena na další sjednocený produkt, tentokrát pro zabezpečení brány. Řeč je o řešení Sophos UTM, které zahrnuje firewall, zabezpečení sítě, ochranu webu a emailu, zabezpečení Wi-Fi a webserverů. V druhém bloku se účastníci měli možnost opět podívat na velice příjemné uživatelské rozhraní a seznámit se s možnostmi centrální správy, nastavením, reportováním aj.

 

Před zakončením semináře proběhla tombola, kde jsme vylosovali 7 účastníků, kteří si odnesli nejrůznější dárkové předměty. První místo byla licence Arcserve UDP na 1 socket zdarma. Gratulujeme všem výhercům a ještě jednou děkujeme všem za účast. Pokud jste se nemohli zúčastnit semináře, registrujte se s předstihem na další termín, který se bude v průběhu dubna (přesné datum bude upřesněno).

 

Více fotografií ze semináře najdete na facebooku.

Dárek pro odběratele newsletteru

Průvodce kybernetickou prevencí

Zjistěte, jak díky několika základním radám můžete zvýšit úroveň vašeho zabezpečení a ochránit data proti nejpokročilejších hrozbám.

Novinky ze světa kyberbezpečnosti na váš e-mail

Co je nového v oblasti IT security? Buďte v obraze. Jednou měsíčně vám pošleme to nejzajímavější o bezpečnosti firemních sítí a dat.

Přihlaste se k odběru newsletteru, ať vám neuniknou žádné tipy v oblasti kyberbezpečnosti. Jako dárek dostanete e-book.