Jak se chránit před mobilními hrozbami?

Mobilních hrozeb přibývá. Sophos Intercept X for Mobile vám poskytne tu nejlepší ochranu.

Síla a účinnost ochrany společnosti Sophos byla opět potvrzena nezávislou testovací organizací AV-TEST.

V posledním kole testování, dosáhl Sophos Intercept X for Mobile nejlepších výsledků v ochraně proti malware a zároveň prokázal minimální náklady na systémové prostředky. Studie AV-TESTu používají nedávno zjištěný malware k měření účinnosti bezpečnostních produktů proti nově vznikajícím hrozbám.

Mobilní útoky na vzestupu

Není pochyb o tom, že mobilní zařízení jsou i nadále hlavním cílem hackerů, autorů malware a útočníků. Zařízení se systémem Android a iOS často ukládají velké množství citlivých dat, zejména v e-mailech a připojených jako soubory, a mají přístup k firemním zdrojům a aplikacím.

V poslední době jsme byli svědky obzvláště hrozivého mobilního útoku: útočníci využívající sociální sítě k tomu, aby využili zranitelných a nic netušících osob v souvislosti s pandemií COVID-19 prostřednictvím falešných aplikací pro sledování kontaktů.

Když se SophosLabs podíval blíže, ukázalo se, že tyto falešné aplikace mají plno škodlivých schopností, včetně přístupu ke zprávám a telefonním hovorům a možnosti ukrást přihlašovací údaje.

Další nedávná hrozba zahrnuje modifikaci legitimních aplikací tak, aby obsahovaly trojský obsah. Aplikace byly upraveny tak, aby prováděly všechny úrovně dozoru zařízení před exfiltrací uživatelských dat do  řídicích serverů.

Kromě těchto hrozeb mohou být mobilní zařízení zacílena i jinými cestami, jako jsou phishingové stránky, zachycení Wi-Fi provozu a zranitelnosti operačního systému.

Získejte co nejvíce ze své mobilní ochrany

Probíhající mobilní hrozby, jako jsou tyto ještě zvyšují význam zabezpečení zařízení a údajů o nich. Řešení Sophos Mobile Threat Defense (MTD) solution, Intercept X for Mobile umožňuje zákazníkům chránit zařízení se systémy Android, iOS a Chrome OS proti řadě útoků, včetně malware, phishing a Wi-Fi odposlechu.

Intercept X for Mobile je spravován prostřednictvím Sophos Central, což znamená, že zákazníci mohou chránit stolní počítače, servery a mobilní zařízení vedle sebe za použití stejné technologie, která je v tomto odvětví špičkou.

Řešení je také integrováno se širokou škálou MDM/UEM platforem třetích stran, včetně Microsoft Intune, a nabízí vám flexibilitu pro ochranu zařízení v rámci jejich stávající bezpečnostní infrastruktury.

Získejte zdarma aplikaci Sophos Intercept X for Mobile pro Android/iOS.

Aplikace Sophos Intercept X for Mobile

Novinky ze světa kyberbezpečnosti na váš e-mail

Co je nového v oblasti IT security? Buďte v obraze. Jednou měsíčně vám pošleme to nejzajímavější o bezpečnosti firemních sítí a dat.

Přihlaste se k odběru newsletteru, ať vám neuniknou žádné tipy v oblasti zabezpečení dat. Jako dárek dostanete e-book.