Co přinese Sophos XG Firewall v18?

Instalace Sophos Firewall XG v18

Vydání nové verze Sophos XG Firewall v18 se blíží a my vám přinášíme informace o dalších připravovaných funkcích (o funkci SD-WAN jsme vás informovali v předchozím článku).

Nová verze Sophos Firewall XG v18 přináší novou architekturu a mnohá rozšíření včetně vylepšení stávajících bezpečnostních funkcí. Vzhledem k nové architektuře doporučujeme našim zákazníkům vyčkat na naše doporučení vztahující se k instalaci verze 18. Budou k dispozici brzo po vydání zmíněné verze, která by měla být dostupná v Q1/2020.

Architektura Xstream

Jednou z největších novinek je zcela nová architektura Xstream, která poskytne vynikající vysokorychlostní zabezpečení před nejnovějšími hrozbami, nekompromisní viditelnost v šifrovaných tocích a zrychlený výkon. Architektura se skládá ze tří hlavních součástí:

  1. Xstream DPI Engine – zabezpečení před hrozbami pro AV, IPS, web, App Control a SSL Inspection v jediném proxy-less enginu.
  2. Xstream SSL Inspection – nevídaný výkon a flexibilita, transparentnost veškerého přenosu šifrovaného SSL / TLS včetně podpory pro TLS 1.3 ve všech portech a aplikacích.
  3. Xstream Network Flow FashPath – rychlejší cesta systémem pro bezpečný provoz a důvěryhodné aplikace.
Jedna z nových funkcí ve verzi Sophos Firewall XG v18 – Xstream SSL Inspection widget v Control Center – pohled do šifrovaného síťového provozu.

Threat Intelligence Analysis

Threat Intelligence Analysis vyvinula organizace SophosLabs a je založena na vedoucí technologii Sophos Deep Learning. Pomocí celé řady technik modelování hrozeb k analýze souborů stahovaných online, nebo přicházejících e-mailem, tato funkce identifikuje a zastaví hrozby dříve, než se dostanou do sítě.

Chcete-li vidět typy souborů vstupujících do sítě, můžete získat rychlý přehled ve formě vizuálního Threatometeru (měřič hrozeb – viz obrázek níže) a úplné podrobnosti v komplexní zprávě.

Nový měřič hrozeb v Threat Intelligence Analysis

Novinky ze světa kyberbezpečnosti na váš e-mail

Co je nového v oblasti IT security? Buďte v obraze. Jednou měsíčně vám pošleme to nejzajímavější o bezpečnosti firemních sítí a dat.

Přihlaste se k odběru newsletteru, ať vám neuniknou žádné tipy v oblasti zabezpečení dat. Jako dárek dostanete e-book.