5 zajímavostí ochrany dat a vysoké dostupnosti

Společnost Arcserve zveřejnila ke konci roku seznam zajímavostí a tipů pro zvýšení bezpečnosti ochrany dat, a my vám přinášíme ty nejzajímavější z nich.

1) Věděli jste, že film Toy Story 2 byl jednou omylem kompletně vymazán ze serverů Pixar? Ponaučení: zamysleme se, co vše se může stát naším datům. Podívejte se, kdy zálohování zachránilo situaci na stříbrném plátně v předchozím článku na blogu Arcserve – Výčet oblíbených backup & disaster recovery failů v POP kultuře (Top 12 pop culture BCDR fails).

2) O spojenectví společností Arcserve a Sophos jsme Vás již informovali. Věděli jste ale, že můžete vybírat z 11 různých druhů hardware appliancí Arcserve, které jsou zabezpečené licencemi Sophos Intercept X Advanced for Servers?

3) 10 z 20 společností (tedy 50 %!) říká, že mají po výpadku méně než hodinu na obnovu dat, než začne mít výpadek dopad na jejich příjmy. Podívejte se, jak vypadá stálá dostupnost dat podle společnosti Arcserve.

4) Podle odborníků z webového zpravodajského portálu ZDNet trvá průměrný ransomware incident déle než 7 dní, což znamená, že společnosti mohou strávit více než týden bez přístupu k důležitým systémům, aplikacím a datům. Společnost Arcserve vypracovala manuál, kde popisuje, jak proaktivně přistupovat k zabezpečení dat a dosáhnout tak budoucnosti bez ransomwarů.

5) Za pouhou 1 minutu se toho může stát hodně, a v dnešní digitální ekonomice nemohou IT administrátoři tolerovat ani nejkratší dobu výpadků. Naučte se, jak zajistit skutečnou dostupnost dat a systémů bez obav z doby obnovy.

Arcserve dostupnost dat

Novinky ze světa kyberbezpečnosti na váš e-mail

Co je nového v oblasti IT security? Buďte v obraze. Jednou měsíčně vám pošleme to nejzajímavější o bezpečnosti firemních sítí a dat.

Přihlaste se k odběru newsletteru, ať vám neuniknou žádné tipy v oblasti zabezpečení dat. Jako dárek dostanete e-book.