Tipy pro zvýšení bezpečnosti – Jak se vyhnout malware

Tipy pro zvýšení bezpečnosti – Jak se vyhnout malware

 

Nový rok začneme na blogu novým seriálem článků, který bude obsahovat tipy pro zajištění a zvýšení IT bezpečnosti.

Používejte software pro zabezpečení počítačů (antivirové nebo endpoint řešení)

Nainstalujte antimalware řešení na všechny vaše počítače a servery a udržujte je aktualizované. Nový typ malware je při šíření velice pohotový, proto je důležité, aby vaše síť umožňovala aktualizování počítačů rychle a hladce. Na bráně používejte zabezpečení emailů, které zadrží spam, spyware a aktivujte email filtering.

Zablokujte typy souborů, které často obsahují malware

Zablokujte spustitelné soubory (.exe) v příjmu emailů nebo při stahování z internetu. Ve firemním prostředí je ojedinělé, že uživatelé tyto soubory potřebují ke své práci.

Zapněte firewall

Aktivujte firewall na všech zařízení připojených k síti. Riziko malware hrozí i uzavřeným sítím skrze USB disky, DVD nebo mobilní zařízení.

Nezapomínejte na instalaci patchů

Doporučujeme zapnout automatické aktualizace (patche), a to zejména pro počítače s OS Windows. Patche často uzavřou mezery, které jsou náchylné k nakažení škodlivým kódem.

Pravidelně zálohujte svá data

Provádějte zálohy své práce a dat a kontrolujte, že záloha proběhla úspěšně. Zvažte také lokaci pro úschovu zálohovaných dat, přednostně na jiném místě než originální data. V případě nakažení malware můžete pak bez problému obnovit všechny své programy a data. If your computer is infected with malware, you will be able to restore any lost programs and data. Jakákoliv důvěrná a citlivá data by měla být zašifrována.

Implementujte kontrolu zařízení

Zabraňte neautorizovaným zařízením přístup k vašemu počítači či síti. Neznámá zařízení, jakou jsou USB disky, hudební přehrávače nebo mobilní telefony jsou častým přenašečem škodlivého malware, který se při připojení přenese do počítače.