Endpoint a Firewall našli díky projektu Heartbeat™ společnou řeč

Endpoint a Firewall našli díky projektu Heartbeat™ společnou řeč

 

Zabezpečení koncových bodů a firewall na bráně spolu ještě nikdy nekomunikovali – nyní ale společnost Sophos přichází s projektem Security Heartbeat, který propojuje komunikaci mezi firewallem a endpointy.

Tento jedinečný projekt, který společnost Sophos nabízí jako jediný výrobce bezpečnostních řešení na světovém trhu, přináší synchronizovanou komunikaci mezi nejnovější řadou Sophos XG firewall a oceňovaným řešením Sophos Cloud Endpoint Protection nebo Sophos Cloud Enduser Protection. To přináší nekompromisní zabezpečení před nejpokročilejšími hrozbami, ale i značnou úsporu se správou řešení.

Jak Security Heartbeat™ funguje?

– Při připojení koncového zařízení do sítě je toto zařízení automaticky přidáno do lokálního Sophos XG firewall a endpoint okamžitě začne se sdílením svého statusu.

– Když firewall indentifikuje podezřelou komunikaci, nebo endpoint detekuje malware, informace je ihned zabezpečeně odeslána přes Security Heartbeat.

– Endpoint reportuje mnoho důležitých informací spojených s hrozbou, jako například název počítače, uživatelské jméno nebo údaje o procesech.

– Firewall může automaticky převzít kontrolu nad nakaženým endpoint zařízením a izolovat jej od sítě a učinit další potřebné kroky k eliminování rizika a předcházejí poškození či ztráty dat.

– Když je hrozba na koncovém zařízení zažehnána, endpoint zašle update firewallu, který vrátí zařízení do původního stavu.

Komunikace mezi endpointy a firewallem ještě nikdy nebyla tak snadná

Podívejte se na názorná videa, jak fungovala komunikace před a po projektu Security Heartbeat.

Pro více informací kontaktujte naše certifikované specialisty na uvedených kontaktech.

Máte další dotazy?

Zeptejte se nás.