Zabezpečení koncových uživatelů příští generace

 

Neustálé zlepšování v IT zabezpečení je neměnnou konstantou, protože jak hackeři, tak výrobci se snaží navzájem porazit. Výrobci se neustále snaží najít jednoduchou technologii, která poskytne nejlepší možnou ochranu – antivirus, HIPS, kontrolu aplikací, sandboxing.

První generace inovace v zabezpečení byla skvělá a každá z technologií nabídla klíčové výhody. Nyní je však potřeba nového myšlení, abychom byli schopni ochrany před narůstajícím počtem promyšlených útoků. Ochrana koncových stanic příští generace bude v zabezpečení IT obrovským krokem kupředu, pokud bude dodána integrovaně a ne jako sbírka produktů.

V květnu minulého roku Sophos oznámil projekt Galileo zaměřený na dlouhotrvající problém v zabezpečení, který dodnes nesplňuje požadavky zákazníků. Věříme v to, že ochrana musí být kompletní, musí mít jednoduchou správu a efektivně fungovat jako systém, který poskytne lepší zabezpečení a nepřekonatelnou uživatelskou zkušenost. Lidé nechtějí více dat; lidé chtějí automatizaci – zabezpečení, které myslí daleko rychleji než lidé.

Jedna z hlavních částí projektu Galileo se týká toho, co děláme v ochraně koncových uživatelů příští generace. Nazýváme to ochranou „koncových uživatelů“, protože věříme, že ochrana musí být zaměřená na uživatele, nikoliv na zařízení. Uživatelé totiž mají notebooky, stolní PC, mobilní telefony a tablety, se kterými pracují.

Do definice koncového uživatele také spadají uživatelská data, která musí být šifrována, protože náš hlavní cíl je prevence před malware. Pokud něco zákeřného přesto využije nějaké zranitelnosti, data by měla být pro hackery nepoužitelná.

Může se zdát, že existuje spousta dalších společností používajících termín „příští generace“. Co tedy je a není podle nás ochrana koncových uživatelů příští generace?

Ochrana koncových uživatelů příští generace je:

– Sjednocení vylepšených technologií pro koncové stanice, mobily a šifrování za účelem dodání lepší a jednoduše spravované bezpečnosti koncových zařízení a dat
– Kompletní systém bezpečnostních technologií, které navzájem komunikují, aby poskytly daleko vyšší úrovně ochrany
– Prevence proti malware v reálném čase, detekce, náprava a šifrování dat
– Ochrana investic použitím a rozšířením stávajících technologií

Ochrana koncových uživatelů příští generace NENÍ:

– Jednotlivý point produkt, který má nahradit bezpečnostní systém
– Tisíce logů, alertů a událostí, které musí lidé manuálně projít, aby našli korelace a závady týdny a měsíce poté, co se vyskytly
– Dashboard, který dokáže zobrazit tucty nebo stovky neintegrovaných technologií
– Síťové společnosti, které si myslí, že obvodové zabezpečení s dodatečnými agenty pro koncové stanice stačí pro poskytnutí kompletní ochrany uživatelů
– Více agentů, které musíte nasadit na vaše zařízení
– Omezení na specifické typy zařízení nebo platforem
– Zaměření se pouze na hrozbu a ne na data, která by měla být zašifrována a ochráněna

Ochrana koncových uživatelů příští generace je směr, který se musí průmysl vydat, a jen velmi málo společností má šířku nebo hloubku na to, aby se tam dostalo. Sledujte dále náš blog, abyste zjistili, jak skutečná ochrana koncových uživatelů příští generace vypadá.

Novinky ze světa kyberbezpečnosti na váš e-mail

Co je nového v oblasti IT security? Buďte v obraze. Jednou měsíčně vám pošleme to nejzajímavější o bezpečnosti firemních sítí a dat.