Tipy pro zvýšení bezpečnosti – Jak se vyhnout malware

 

Nový rok začneme na blogu novým seriálem článků, který bude obsahovat tipy pro zajištění a zvýšení IT bezpečnosti.

Používejte software pro zabezpečení počítačů (antivirové nebo endpoint řešení)

Nainstalujte antimalware řešení na všechny vaše počítače a servery a udržujte je aktualizované. Nový typ malware je při šíření velice pohotový, proto je důležité, aby vaše síť umožňovala aktualizování počítačů rychle a hladce. Na bráně používejte zabezpečení emailů, které zadrží spam, spyware a aktivujte email filtering.

Zablokujte typy souborů, které často obsahují malware

Zablokujte spustitelné soubory (.exe) v příjmu emailů nebo při stahování z internetu. Ve firemním prostředí je ojedinělé, že uživatelé tyto soubory potřebují ke své práci.

Zapněte firewall

Aktivujte firewall na všech zařízení připojených k síti. Riziko malware hrozí i uzavřeným sítím skrze USB disky, DVD nebo mobilní zařízení.

Nezapomínejte na instalaci patchů

Doporučujeme zapnout automatické aktualizace (patche), a to zejména pro počítače s OS Windows. Patche často uzavřou mezery, které jsou náchylné k nakažení škodlivým kódem.

Pravidelně zálohujte svá data

Provádějte zálohy své práce a dat a kontrolujte, že záloha proběhla úspěšně. Zvažte také lokaci pro úschovu zálohovaných dat, přednostně na jiném místě než originální data. V případě nakažení malware můžete pak bez problému obnovit všechny své programy a data. If your computer is infected with malware, you will be able to restore any lost programs and data. Jakákoliv důvěrná a citlivá data by měla být zašifrována.

Implementujte kontrolu zařízení

Zabraňte neautorizovaným zařízením přístup k vašemu počítači či síti. Neznámá zařízení, jakou jsou USB disky, hudební přehrávače nebo mobilní telefony jsou častým přenašečem škodlivého malware, který se při připojení přenese do počítače.

Novinky ze světa kyberbezpečnosti na váš e-mail

Co je nového v oblasti IT security? Buďte v obraze. Jednou měsíčně vám pošleme to nejzajímavější o bezpečnosti firemních sítí a dat.