Sophos vydal verzi 16 pro XG Firewall

 

V nové verzi bylo změněno grafické rozhraní z trojúrovňového na dvojúrovňové. Dále v celém rozhraní přibylo přes 120 nových možností a nastavení. Byla přemigrována velká část zbývajícího nastavení z UTM řešení, především z Web protection, WAF, Email protection a dalších.

Mezi hlavní změny patří:

– Vylepšený a přehlednější hlavní panel – Control Center.  

– Širší možnosti změn v konfiguraci firewallu, jako například klonování pravidel, Site-to-site RED tunely, filtrování zemí a kontinentů, vylepšené vytváření NAT pravidel, podpora DHCP serveru a relay zároveň.

– Vylepšení dvou faktorové autentizace (2FA) s podporou jednorázových hesel přímo na FW, což eliminuje potřebu mít separátní 2FA řešení. Podporuje IPSecSSL VPNUser Portal WebAdmin přístup.

– Přidána konfigurace pro Sophos Transparent Authentication Suite (STAS).

– Vylepšené vytváření webových politik, včetně možnosti zobrazení varování při vstupu na stránku, namísto blokace. Dále přibyla možnost zamítnout neskenovatelný obsah.

– Nové antispamové možnosti (HELLO/DRNS), portál pro možnost příjemce odpovědět na SPX zašifrovaný email.

– Podpora security hearthbeatFW detekuje chyby v hearthbeatu endpoint zařízení, a automaticky provede navolený úkol. Může například limitovat přístup do lokální sítě z napadeného endpoint zařízení. Díky real-time application visibility dokáže odhalit aplikaci zodpovědnou za podezřelou komunikaci na síti.

– Možnost nasazení v MS Azure cloudovém řešení. High Availability podpora pro dynamické interface (DHCP, PPPoE).

– Přidána podpora pro Sophos RED 15w a AP 15C zařízení.

Doporučujeme přejít na tuto novou verzi.

Novinky ze světa kyberbezpečnosti na váš e-mail

Co je nového v oblasti IT security? Buďte v obraze. Jednou měsíčně vám pošleme to nejzajímavější o bezpečnosti firemních sítí a dat.