Sophos vydal UTM 9.4

 

Po úspěšném beta testování nové verze UTM společnost Sophos oznámila uvedení verze UTM 9.4 na trh. Sophos UTM 9.4 zvyšuje ochranu proti cíleným hrozbám, přináší novou technologii Sophos Sandstorm, podporuje nejnovější řadu HW – Sophos RED 15w a Sophos AP 15C a další.

Co je nového v Sophos UTM 9.4

Podívejte se na krátké video, které Vám představí nové funkcionality verze UTM 9.4.

 

Sophos Sandstorm

UTM 9.4 přináší novou technologii Sophos Sandstorm. Sandstorm doplňuje bezpečnostní řešení Sophos o rychlé a přesné odhalování hrozeb a umožňuje blokovat a reagovat na vyhýbavé hrozby s využitím výkonné technologie sandbox.

 

Sandstorm jako rozšířená linie zabezpečení

Dnešní hackeři využívají stále více cílené útoky a vyvíjejí nové typy malware určené k napadení bezpečnostních systémů a získání přístupů ke zdrojům dat určitých společností, hesel a dalších citlivých informací. Proto konvenční anti-malware, ač účinná první obranná linie, už není dostačující bezpečnostní řešení.

Většina řešení založených na sandbox technologii, jejichž cílem je identifikovat neznámý malware, je příliš složitých a nákladných na pořízení i údržbu. Proto společnost Sophos vyvinula řešení Sandstorm, které je jednoduše nasaditelné do stávajícího UTM řešení a umožňuje tak jednoduché a přesto pokročilé zabezpečení před malware. Sophos Sandstorm poskytuje cílenou ochranu proti útokům, viditelnost a analýzu, která se tyčí nad konkurencí. Sophos Sandstorm je jednoduché, efektivní a cenově dostupné řešení, které přináší enterprise zabezpečení do firmy každé velikosti.

Nový hardware

Sophos RED 15w

RED 15w přidává integrovanou wifi 802.11n 2×2:2 MIMO do modelu RED 15.

Sophos AP 15c

AP 15c je nový, cenově dostupný model řady Sophos Access Pointů s možností instalace na strop nebo na zeď. Nabízí stejně skvělý výkon jako jeho stolní kolega Sophos AP 15 s propustnostní 300Mbps of 802.11n, a navíc nabízí možnost výběru pásma – 2.4GHz nebo 5GHz.

Instalace UTM 9.4

UTM 9.4 si můžete stáhnout jako Up2Date package a instalovat jej do UTM 9.35, nebo použít 9.4 ISO installer pro nové instalace.

Up2Date Package: ftp://ftp.astaro.com/UTM/v9/up2date/

ISO Installer: https://www.sophos.com/en-us/support/utm-downloads.aspx

Automatický Up2Date balíček je pro stávající UTM zařízení plánován na začátek dubna. Jako vždy je tento update pro zákazníky s platnou podporou zdarma.

Technologie Sophos Sandstorm je však úplně nové řešení a přestože Sophos integroval tuto novou technologii do správy Sophos UTM, je pro ni speciální licence, která se kupuje samostatně a není obsažena ani v licenci FullGuard.
Pro zákazníky s licencí FullGuard bude tedy tato část konfigurace zašedlá a zákaznici si tuto licenci mohou dokoupit.

Náš technický tým v současné době provádí testování verze UTM 9.4 u našich referenčních zákazníků. Po ukončení testování vydáme doporučení pro aktualizaci na tuto novou verzi.

Máte nějaké dotazy? Neváhejte se na nás obrátit na uvedených kontaktech, pomocí online chatu na našich stránkách nebo v diskuzi pod článkem.

Novinky ze světa kyberbezpečnosti na váš e-mail

Co je nového v oblasti IT security? Buďte v obraze. Jednou měsíčně vám pošleme to nejzajímavější o bezpečnosti firemních sítí a dat.