Sophos je jednička v Exploit Protection!

Sophos zablokoval 34 z 35 testovaných exploitů, zatímco druhé nejlepší skóre bylo 22 z 35.

Zneužívání zranitelností (exploitů) je způsob, kterým útočník získává přístup a kontrolu nad koncovým zařízením. Běžné chyby a zranitelnosti mohou být zneužity k odcizení dat, uchování souborů za výkupné, nebo jednoduše k nasazení malware.

I přes neustále se vyvíjející charakter útoků založených na zneužití softwaru se společnosti MRG Effitas podařilo vyvinout spolehlivé testovací scénáře a nedávno zveřejnila zprávu o testu Exploit and Post-Exploit Protection Test. Sophos uvedl, že tato zpráva porovnává možnosti využití 9 různých produktů koncových bodů. Výsledky můžete vidět na následujícím grafu:

Jak můžete vidět, Sophos při zastavení exploitů dalece předstihl jiná Exploit Prevention řešení. Level 1 znamená, že řešení exploit zablokovalo, level 2 znamená, že exploit byl přehlédnut, ale útok byl zastaven jinými způsoby. Sophos zablokoval 34 z 35 zkoušených exploitů, zatímco další nejvyšší skóre bylo 22 z 35. Ve skutečnosti většina prodejců dokonce nedokázala zastavit polovinu exploitů, které Sophos dokázal.

Tento test byl pokračováním předchozí zprávy společnosti MRG o ochraně proti malwaru, ve které se Sophos rovněž umístil na prvním místě jak pro ochranu malware, tak pro ochranu proti potenciálně nežádoucím aplikacím (PUA).

Shrnutí výsledků testů ze dvou zpráv společnosti MRG Effitas:

  • Sophos je jedničkou v prevenci
  • Sophos se řadí na první místo v ochraně proti malwaru
  • Sophos účinně předchází potenciálně nežádoucím aplikacím

Novinky ze světa kyberbezpečnosti na váš e-mail

Co je nového v oblasti IT security? Buďte v obraze. Jednou měsíčně vám pošleme to nejzajímavější o bezpečnosti firemních sítí a dat.