Sophos si vždy zakládal na heslu, že jednoduchá bezpečnost je lepší bezpečnost. Není ale nad to, když vaše slova podpoří nezávislá studie. Tu provedla společnost Tolly a zveřejnila studii nejlépe použitelných řešení pro Endpoint Security, kde se řešení Sophos Endpoint Protection a Sophos Cloud Endpoint Protection s náskokem umístila na prvních místech. Společnost Tolly vyhodnocovala nejen jednoduchost nasazení, ale i počet kroků potřebných ke správě a využívání.

Studie porovnávala řešení Sophos Endpoint Protection spravované ze Sophos Enterprise Console a Sophos Cloud s konkurenčními on-premise endpoint řešeními, a to Intel Security (McAfee), Kaspersky, Symantec a Trend Micro. Odborníci z Tolly se zaměřili na 3 kategorie: nasazení, správa, použitelnost.

Ve finále, obě testovaná řešení společnosti Sophos zvítězila s nejmenším počtem úkonů ve všech třech kategoriích.

Závěry, které společnost Tolly zjistila, můžeme tedy shrnout do několika bodů:

– řešení Sophos Endpoint Protection je snadno nasaditelné a konfigurovatelné,
– Sophos Endpoint Protection je navrženo pro rychlý přístup ke správě a provádění úkonů,
– Sophos řešení pro koncové stanice jsou dodávány předkonfigurované a připravené k použití.

Proč měřit použitelnost řešení?

Lepší použitelnost řešení znamená, že je jednoduché skutečně používat produkt a všechny jeho funkce – což vede k lepšímu zabezpečení, zvýšení produktivity a také ušetření rozpočtu. Vše, co je jednoduše použitelné, Vám šetří čas – a s tím šetří i peníze. A čím více funkcí či komponentů řešení používáte, tím lépe využíváte i investované peníze a zvyšujete návratnost investic (ROI).

Některá řešení jsou tak komplikovaná na implementaci, že není výjimkou špatná konfigurace nebo úplné přehlédnutí některých jejich funkcí.“ Zaznělo na konci reportu společnosti Tolly. Celý report si můžete stáhnout zde.

Novinky ze světa kyberbezpečnosti na váš e-mail

Co je nového v oblasti IT security? Buďte v obraze. Jednou měsíčně vám pošleme to nejzajímavější o bezpečnosti firemních sítí a dat.