Které země patří do nové Top 12 největších spammerů?

Které země patří do nové Top 12 největších spammerů?

 

SophosLabs zachytává obrovské množství spamů z celého světa a jednou za čas vyhodnotí, které země posílají nejvíce spamů – interní název tohoto žebříčku je Spampionship.

Z výsledků za poslední kvartál (leden, únor a březen 2015) zjistili, že největšími spammery na světě jsou opět Spojené státy americké. Vietnam se vyšplhal na druhé místo, následovaný Ukrajinou, Ruskem, Jižní Koreou a Čínou, která zakončuje první šestku.

 

Podívejte se na celý seznam:

Pokud měříme na obyvatele, může se i taková malá země, jako je Moldavsko, umístit na prvním místě. Moldavsko nikdy dříve ve výběru Spampionship nebylo, avšak tentokrát spamy přicházející ze serverů hostingových poskytovatelů znásobené obvyklým problémem zombie malware vystřelily zemi na první místo.

Seznam zemí Spampionship měřené na obyvatele:

Takže co to znamená? Kyberzločinci přišli na to, že je složitější zastavit spamování z ohromného počtu počítačů, které byly infikovány jejich malwarem. To je důvod, proč vidíme spam přicházející z celého světa.

Všechny počítače posílající spamy jsou nebezpečné a pro zastavení spamování musíme odstranit malware. Pro skenování vašeho počítače si můžete stáhnout například bezplatný software pro hledání a odstranění malware Free Virus Removal Tool.

Dárek pro odběratele newsletteru

Průvodce kybernetickou prevencí

Zjistěte, jak díky několika základním radám můžete zvýšit úroveň vašeho zabezpečení a ochránit data proti nejpokročilejších hrozbám.

Novinky ze světa kyberbezpečnosti na váš e-mail

Co je nového v oblasti IT security? Buďte v obraze. Jednou měsíčně vám pošleme to nejzajímavější o bezpečnosti firemních sítí a dat.

Přihlaste se k odběru newsletteru, ať vám neuniknou žádné tipy v oblasti kyberbezpečnosti. Jako dárek dostanete e-book.