Které země patří do nové Top 12 největších spammerů?

 

SophosLabs zachytává obrovské množství spamů z celého světa a jednou za čas vyhodnotí, které země posílají nejvíce spamů – interní název tohoto žebříčku je Spampionship.

Z výsledků za poslední kvartál (leden, únor a březen 2015) zjistili, že největšími spammery na světě jsou opět Spojené státy americké. Vietnam se vyšplhal na druhé místo, následovaný Ukrajinou, Ruskem, Jižní Koreou a Čínou, která zakončuje první šestku.

 

Podívejte se na celý seznam:

Pokud měříme na obyvatele, může se i taková malá země, jako je Moldavsko, umístit na prvním místě. Moldavsko nikdy dříve ve výběru Spampionship nebylo, avšak tentokrát spamy přicházející ze serverů hostingových poskytovatelů znásobené obvyklým problémem zombie malware vystřelily zemi na první místo.

Seznam zemí Spampionship měřené na obyvatele:

Takže co to znamená? Kyberzločinci přišli na to, že je složitější zastavit spamování z ohromného počtu počítačů, které byly infikovány jejich malwarem. To je důvod, proč vidíme spam přicházející z celého světa.

Všechny počítače posílající spamy jsou nebezpečné a pro zastavení spamování musíme odstranit malware. Pro skenování vašeho počítače si můžete stáhnout například bezplatný software pro hledání a odstranění malware Free Virus Removal Tool.

Novinky ze světa kyberbezpečnosti na váš e-mail

Co je nového v oblasti IT security? Buďte v obraze. Jednou měsíčně vám pošleme to nejzajímavější o bezpečnosti firemních sítí a dat.