Která aplikace nejlépe ochrání váš Android?

 

AV-Test v nejnovějším testování prověřoval zabezpečení pro OS Android a zjišťoval, které aplikace poskytují nejlepší zabezpečení, použitelnost a funkce.

 

Díky rozmanitosti a otevřenosti, kterou svým uživatelům poskytuje OS Android, je bohužel také náchylnější k nakažení malware. Uživatelé Androidu mají bezesporu k dispozici spoustu skvělých aplikací, není ale pochyb, že mnoho dalších představuje pro uživatele riziko. Není tedy divu, že většina výrobců zabývajících se IT bezpečností má svou vlastní aplikaci i pro zabezpečení mobilních telefonů a tabletů.

Nezávislé testovací laboratoře AV-Test provádějí každých pár měsíců testování a srovnání bezpečnostních aplikací pro OS Android. V dnešním článku Vám představíme nejnovější závěry testování.

Testované aplikace

Testeři z laboratoří AV-Test si z Google Play Store stáhli a testovali 25 aplikací, a to od výrobců: Ahnlab V3 Mobile, Alibaba, Antiy AVL, Avast, AVG, Avira, Baidu, Bitdefender, BullGuard, ESET, G Data, Ikarus, Kaspersky, Cheetah Mobile (Clean Master and CM Security), McAfee, NSHC Droid-X, PSafe Total, Qihoo 360 AntiVirus, Quick Heal Total Security, Sophos, Symantec/Norton, Tencent Manager, Trend Micro, Trustlook, and Webroot SecureAnywhere.

Výsledky

AV-Test přiděloval body za ochranu, použitelnost a doplňující funkce. Poté sestavil řebžíček, ve které 12 aplikací, tedy téměř polovina seznamu, dosáhla na plný počet, tedy na 13 bodů. Z výsledků vyplývá, že oproti poslednímu testování mobilních aplikací většina výrobců zůstává stále na stejné úrovni, a své aplikace dále nevylejšuje, a 9 aplikací dokonce mírně kleslo. Nějaká vylepšení však AV-Test také zaznamenal, například při vyvolání falešného poplachu při označení bezpečné aplikace jako nebezpečné neprošli pouze AVG a Ikarus, zatímco v minulém testování neprošlo aplikací 5.

Závěry jsou tedy takové, že 8 aplikací dokáže zablokovat 100 % škodlivých aplikací a zbytek se pohybuje u 90 %. Všechny aplikace si můžete stáhnout v Google Play Store.

Zdroj: www.pcmag.com

Novinky ze světa kyberbezpečnosti na váš e-mail

Co je nového v oblasti IT security? Buďte v obraze. Jednou měsíčně vám pošleme to nejzajímavější o bezpečnosti firemních sítí a dat.