Jak zabránit tomu, aby firemní data skončila ve špatných rukách?

Jak zabránit tomu, aby firemní data skončila ve špatných rukách?

 

Žádná společnost nechce dopadnout jako Anthem, Target nebo Sony. Jmenované společnosti v minulosti utrpěly masivní útoky, které skončily zcizenými daty a z toho plynoucími pokutami, žalobami, ztrátě pověsti i zákazníků.

V současnosti mnoho společností naštěstí přichází na to, že prevence ztráty dat nemůže být nadále podceňována a data je potřeba zabezpečit na několika úrovních. Od samotné ochrany dat, přes zařízení, kde jsou uložena, po lidi, kteří mají k datům přístup.

Zabezpečte data šifrováním

Podívejte se na krátké video, kde James Lyne, global head of security research společnosti Sophos vysvětluje, proč mnoho společností trpí zcizením dat a jak se můžeme bránit.

James vysvětluje, že společnosti potřebují zabezpečení, které umožní selektivně a automaticky šifrovat data na základě politik, uživatelů a skupin. Video zakončuje názornou ukázkou, jak snadné je proniknout k datům a přes jeden počítač se připojit i k ostatním počítačům v síti.

Pokud se chcete dozvědět více informací o šifrování dat, neváhejte se obrátit na naše proškolené odborníky.

Dárek pro odběratele newsletteru

Průvodce kybernetickou prevencí

Zjistěte, jak díky několika základním radám můžete zvýšit úroveň vašeho zabezpečení a ochránit data proti nejpokročilejších hrozbám.

Novinky ze světa kyberbezpečnosti na váš e-mail

Co je nového v oblasti IT security? Buďte v obraze. Jednou měsíčně vám pošleme to nejzajímavější o bezpečnosti firemních sítí a dat.

Přihlaste se k odběru newsletteru, ať vám neuniknou žádné tipy v oblasti kyberbezpečnosti. Jako dárek dostanete e-book.