Jak zabránit tomu, aby firemní data skončila ve špatných rukách?

 

Žádná společnost nechce dopadnout jako Anthem, Target nebo Sony. Jmenované společnosti v minulosti utrpěly masivní útoky, které skončily zcizenými daty a z toho plynoucími pokutami, žalobami, ztrátě pověsti i zákazníků.

V současnosti mnoho společností naštěstí přichází na to, že prevence ztráty dat nemůže být nadále podceňována a data je potřeba zabezpečit na několika úrovních. Od samotné ochrany dat, přes zařízení, kde jsou uložena, po lidi, kteří mají k datům přístup.

Zabezpečte data šifrováním

Podívejte se na krátké video, kde James Lyne, global head of security research společnosti Sophos vysvětluje, proč mnoho společností trpí zcizením dat a jak se můžeme bránit.

James vysvětluje, že společnosti potřebují zabezpečení, které umožní selektivně a automaticky šifrovat data na základě politik, uživatelů a skupin. Video zakončuje názornou ukázkou, jak snadné je proniknout k datům a přes jeden počítač se připojit i k ostatním počítačům v síti.

Pokud se chcete dozvědět více informací o šifrování dat, neváhejte se obrátit na naše proškolené odborníky.

Novinky ze světa kyberbezpečnosti na váš e-mail

Co je nového v oblasti IT security? Buďte v obraze. Jednou měsíčně vám pošleme to nejzajímavější o bezpečnosti firemních sítí a dat.