Endpoint a Firewall našli díky projektu Heartbeat™ společnou řeč

Endpoint a Firewall našli díky projektu Heartbeat™ společnou řeč

 

Zabezpečení koncových bodů a firewall na bráně spolu ještě nikdy nekomunikovali – nyní ale společnost Sophos přichází s projektem Security Heartbeat, který propojuje komunikaci mezi firewallem a endpointy.

Tento jedinečný projekt, který společnost Sophos nabízí jako jediný výrobce bezpečnostních řešení na světovém trhu, přináší synchronizovanou komunikaci mezi nejnovější řadou Sophos XG firewall a oceňovaným řešením Sophos Cloud Endpoint Protection nebo Sophos Cloud Enduser Protection. To přináší nekompromisní zabezpečení před nejpokročilejšími hrozbami, ale i značnou úsporu se správou řešení.

Jak Security Heartbeat™ funguje?

– Při připojení koncového zařízení do sítě je toto zařízení automaticky přidáno do lokálního Sophos XG firewall a endpoint okamžitě začne se sdílením svého statusu.

– Když firewall indentifikuje podezřelou komunikaci, nebo endpoint detekuje malware, informace je ihned zabezpečeně odeslána přes Security Heartbeat.

– Endpoint reportuje mnoho důležitých informací spojených s hrozbou, jako například název počítače, uživatelské jméno nebo údaje o procesech.

– Firewall může automaticky převzít kontrolu nad nakaženým endpoint zařízením a izolovat jej od sítě a učinit další potřebné kroky k eliminování rizika a předcházejí poškození či ztráty dat.

– Když je hrozba na koncovém zařízení zažehnána, endpoint zašle update firewallu, který vrátí zařízení do původního stavu.

Komunikace mezi endpointy a firewallem ještě nikdy nebyla tak snadná

Podívejte se na názorná videa, jak fungovala komunikace před a po projektu Security Heartbeat.

Pro více informací kontaktujte naše certifikované specialisty na uvedených kontaktech.

Dárek pro odběratele newsletteru

Průvodce kybernetickou prevencí

Zjistěte, jak díky několika základním radám můžete zvýšit úroveň vašeho zabezpečení a ochránit data proti nejpokročilejších hrozbám.

Novinky ze světa kyberbezpečnosti na váš e-mail

Co je nového v oblasti IT security? Buďte v obraze. Jednou měsíčně vám pošleme to nejzajímavější o bezpečnosti firemních sítí a dat.

Přihlaste se k odběru newsletteru, ať vám neuniknou žádné tipy v oblasti kyberbezpečnosti. Jako dárek dostanete e-book.